Musavi: Zafer İnşa Eden Liderler Çağındayız
Şehid Serdarı Anma Komitesi tarafından organize edilen ve Kudüs TV'den canlı olarak yayınlanan programda Şehid Abbas Musavi'nin kızı Betül Musavi'nin yaptığı konuşmanın tam metni

Şehid Serdar Süleymanî'nin şehadetinin birinci yıldönümü dolayısıyla Kudüs TV'de yayınlanan Gündem Özel programında Şehid Abbas Musavi'nin kızı Betül Musavi'nin telefon bağlantısı ile yaptığı konuşmanın tam metni.
Allah’ın selamı üzerinize olsun. Öncelikle ben sizi tebrik ediyorum. Kudüs Tv yi ve değerli Nureddin beyi tebrik ediyorum. Tüm Müslüman halklara taziyelerimi iletiyorum. Şehid Hacı Kasım Süleymani’nin ve Hacı Mehdi’nin ve arkadaşlarının şehadetleri dolayısıyla sizlere ve bütün Müslümanlara taziyelerimi sunuyorum. Tabi Allah katında büyük makama ulaştılar. Onları kaybettik ancak Allah onlara ikramda bulundu büyük makama ulaştılar.
 
Biz bilmekteyiz ki İsrail ile savaşmak akidevi, dini, insani bir vecibedir. Bu sadece Filistin’le Kudüs’le kısıtlı sınırlı bişey değildir. Bütün insanları kapsayan bir vecibedir. Siyonistler tüm İslama savaş açmaktadırlar. Kendi şer planları içinde hareket etmek, şer planlarına hizmet etmek istemektedirler.
 
Komutanlarımızın liderlerimizin durumuna gelecek olursak. Hacı Kasım Süleymani, Şehid Ebu Mehdi Mühendis, Seyyid Abbas Musavi, Hacı İmad Muğniye bunları birleştiren bunların Siyonist gasıp rejimi kabul etmeyici inkar edici tutumlarıdır. Hepsi birlikte kabul etmiyordu. Bunların ortak tutumu buydu.
 
Ümmete yönelik İslam’a yönelik tehlikeler ne türlü olursa olsun bunlar hiçbir zaman yılmıyorlardı. Bu İmam Humeyni’nin tutumuydu. Bu İmam Hamaney’in tutumuydu. Bütün liderlerinizin, komutanlarımızın tutumu bu şekildeydi. Burada haleflik seleflik durumu söz konusudur. Bunlar kur’an-ı Kerim’den Hz. Peygamber’in siretinden, hadislerinden ve İmamlardan bu mesajı, enerjiyi, gücü almaktadırlar. Bir birlerine nesiller boyu aktarmaktadırlar. Hepimiz bilmekteyiz ki Hacı Kasım Süleymani, Ebu Mehdi Mühendis, Seyyid Abbas Musavi ve diğer direniş liderleri şehid olmuş olsun, şehid olmuş olmasınlar. Onlar şunu öğrendiler din için İslam için fedakarlık yapmak gerekmektedir. İslam yolunda Kuran yolunda fedakarlık yapmak gerekmektedir. Bu açıktır bu gereklidir.
 
Hangi mekanda olursa olsun hak ile batıl sahasında olduğunu bilmektedir bu direniş liderleri. Yaşlı olsun genç olsun kadın olsun erkek olsun, İmam olsun, İmam’a tabi olan insanlar olsun hepimiz aynı cephedeyiz, aynı alandayız, aynı meydandayız. Hak- batıl cephesinde Hak tarafında olmamız gerekmektedir. Hangi müstekbir hükümet olursa olsun, hangi müstekbir şahış olursa olsun bizi yıldırmamalıdır. Filistin davası bizim için bizim liderlerimiz için bir esas meseledir. Bunu devlet meselesi olarak görmüyoruz. Bu sadece İran İslam Cumhuriyetinin meselesi değildir. Hepimizin meselesidir. Hepimizin akidesin de yer alan bir meseledir. Biz İslam’a tabi olan insanlarız.
 
Bu şehid liderlerimiz ister Hacı Kasım Süleymani olsun ister Ebu Mehdi Mühendis olsun. İster Seyyid Abbas Musavi olsun Kudüs meselesi bunları meşgul ettiği için hiçbir mesele bunları meşgül etmemiştir. Onlar her zaman Filistin ve Kudüs meselesi ile birliktelerdi. Onların konuşmaları hitapları mesela benim babamın konuşmalarına bakacak oluırsak, tüm konuşmalarında Kudüs ile ilgili konuşur. Siyonist gasıp rejimle savaşmaktan bahseder. Bizi bu liderlere bağlayan şey, ilahi bir nur ile yolumuzu aydınlatmaktadırlar. Bizim liderlerimizin İnandığımız itikat ettiğimiz şeyle fiilen birebir hareket ettiklerini gördük. Hz. Peygambere ve O’nun temiz Ehlibeytine uyarken de bu liderlerimizin açık bir şekilde o yolda yürüdüğünü gördük.
 
Bütün lider şehidlerimiz de ve diğer şehidlerimizde şunu görüyoruz hepsi Kudüs için şehid oldular. Onların hedefi Kudüs’ün temizlenmesi, işgalden kurtarılmasıydi. Hz. Peygamber (sav) Kudüs’ün peygamberler diyarı olduğunu söylemiştir. Kudüs de peygamberlerin ve meleklerin namaz kılmadığı hiçbir karış toprak yoktur buyrulmaktadır. Bizim hadis kitaplarında. İmam Humeyni Kudüs Gününü ilan ettiğinde Kudüs Gününü İslamın günü ve islamın ihya günü olrak ilan etmiştir. Bu günün büyük bir manası ve büyük bir hedefi vardır. Bizim akidemizde ve fikrimizde.  Çünkü bu Kudüs Günüdür. Filistin günüdür. Mustazaflar için kendilerini Siyonist rejime karşı hazır hale getirmeleri lazım.
Bu mesajı içermektedir.
 
Kudüs gününde bütün Müslümanların kendilerini İsrail’e  karşı savaşmaya hazır hale getirmeleri lazımdır ki, Kudüs Filistin özgürleştirilsin. Bu hak-batıl mücadelesidir. Seyyid Abbas İsrail ile ve İsrail’e karşı dost olanlara karşı bu mücadeleyi benimsemiştir. Ramazanın son Cuma günün de İmam Humeyni dünyadaki bütün Müslümanların Kudüs’ün gasıp İsrail rejiminin elinden kurtarılması için planlar geliştirmesi, kendini hazırlaması dünya müstekbirlerine karşı bir plan geliştirmesi için bu günü lan etti. 
 
Tabiî ki bizim bölgelerimizde asırlardır bir istipdat rejimi söz konusu, buna karşıda bir mücadeledirde bu. Tabiî ki bu mukaddesatları korumanın kendimiz için bir öncelik olarak görüyoruz. Kudüs ilk kıblemizdir. Hz. Peygamberin İsra’ya yükseldiği yerdir. İsra da vardığı yerdir. Kudüs’ün özgürleştirilmesi bizim akidevi meselemizdir. Biz her zaman şunu söylüyoruz büyük çabalar ve mücadelerle Kudüs’e doğru ilerleyelim diyoruz. Bu bizim esas meselemizdir.
 
 
Biz öyle bir zamandayız ki tabi Allah’a şükrediyoruz. Zaferi inşa eden liderlerin çağındayız. Allah’a hamd ediyoruz. İnşallah onların kanıyla biz Filistin’in özgürleştiğini göreceğiz. İsrail ve Amerika bu günlerde direnişten, İran İslam Cumhuriyetinden gelecek büyük bir tehlikeyi hissediyorlar, seziyorlar.  Onlar iyi bilmektedir ki Hizbullah ve İran İslam cumhuriyeti Filistin’i terk etmiyecekler. Amerika, İsrail ve önların müttefikleri büyük bir tehlike hissediyorlar. Direnişten dolayı bir tehlike hissediyorlar.
 
Bilmektedirler bu direniş Mescid-i Aksa’yı özgürleştirecektir. Amerika’nın İsrail’in güç yetiremediği noktaya ulaşacaktır nu direniş. Bunu biliyorlar. Bir fiil direniş cephesinin bölgenin en büyük gücü olduğunu biliyorlar. Onlar biliyorlar insan bir hedef belirlediğin de ve sağlam bir akideye sahip olduğun da sonun da zafere ulaşacaktır. Bunu bütün düşünen insanlar bilir. Biz o şehidlerimizin temiz kanlarıyla bu merhalelere ulaştık.
 
Kanalınız vesilesiyle sizleri ve Türkiye deki tüm özgür insanları selamlıyorum. Şehid liderlerimizin ruhlarını selamlıyorum. Onlar kanlarını bu zaferler için akıtmışlardır. İnşallah yakın bir zaman da Kudüs’ün özgürlüğünü de bekliyoruz. Allah’ın selamı üzerinize olsun.
 

Diğer Yazılarımız